Pegasus Research Consortium
The UFO Files
Reports
Kumburgaz Turkey UFO
..

..

..

..

..

..
Video

Kumburgaz Turkey UFO stabilized video looks like a ship. Uploaded on Aug 28, 2010
This case is supported by two well known hoaxers, Jaime Maussán and Haktan Akdogan who still believes a Russian rocket was a meteor destroyed by a UFO.

See the whole story here: 
Haktan Akdogan (Turkey)

Haktan Akdogan, worldly known pioneering Turkish UFO researcher, was born in Turkey . Akdogan’s curiosity about the mystery of Space drew his interest to this field since his childhood and became a part of his daily life. It has been now  24 years that he continues his scientific research on the subject and participating in worldwide UFO Symposiums.

In order to share information on the subject and shed some light on the hidden facts, he produces a weekly documentary TV Program on UFOs named      “UFO Reality” in Turkey. Mr. Akdogan has also hosted a weekly Radio program about UFOs at “Cool FM” for several  years.

Akdogan founded “Sirius UFO Space Sciences Research Centre” on May 2, 1997. The Centre chaired by Akdogan has been involved in intensive studies on the subject and initiated many National and International Conferences and workshops…

SOURCE

Related Links:
BASIN AÇIKLAMASI 17.01.2008

Bilindiği üzere, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıklıkla UFO gözlemleri yapılmakta, dünyadışı yaşama dair resmi ve sivil kişilerce önemli tanıklıklar yaşanmakta ve açıklamalar yapılmaktadır. Zaman zaman bu gözlemler amatör kameralarca vatandaşlar tarafından filme alınmaktadır.

2007 yazı Temmuz-Ağustos aylarında da Türkiye genelinde birçok UFO gözlemi yaşanmış olup, bunların bir kısmı amatör kameralarla filme alınmış ve yayınlanmıştır...
Aynı tarihlerde yaşanmış bu olayda ise, Kumburgaz Yeni Kent sitesi sakinleri tarafından da gözlemlenen ve sitenin bekçisi Yalçın Yalman tarafından filme alınan UFO'ların görüntüleri şimdiye kadar Türkiye’de ve Dünya’da çekilmiş en yakın ve en önemli görüntüler olma özelliğini taşımaktadır.

Tüm dünyada büyük yankı uyandıracak ve Dünya UFO literatürüne “en önemli UFO görüntüleri” olarak geçecek olan bu olağanüstü görüntülerde, UFO’ların fiziksel formları ve Ay'ın ışığından yansıyan metalik parlak yüzeyleri ve maddesel yapıları çok net bir biçimde görülmektedir. Daha da önemlisi, bu görüntülerin yakın planlarında UFO’ların içinde bulunan iki dünyadışı varlığın silüyeti belirgin bir biçimde ortaya çıkmaktadır...

İstanbul Kumburgaz’daki Yeni Kent sitesinde yaşayan bir düzineye yakın site sakininin tanıklığında yaşanan ve site bekçisi Yalçın Yalman tarafından 22 dk. süreyle filme alınmış olan bu olağanüstü görüntülerin bir bölümünde 3 cisim birden aynı karede filme alınmıştır. Dünya’da ilk defa gerçekleşen iki dünyadışı varlığın görüntülendiği bu tarihi UFO görüntülerinin, Dünya UFO literatüründe dünyadışı varlıklarında görüntülendiği ve bundan sonrada benzer olayların yaşanacağı yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyoruz.

UFO'lar konusunda artık dünyanın en önemli üniversitelerinde araştırma birimleri kurulmakta ayrıca üst düzey emekli askeri ve sivil yetkililer, astronotlar, senatörler, bilimadamları, askeri kuvvet komutanları, albaylar, generaller, savaş uçağı pilotları, radar operatörleri, savunma bakanlığı yetkilileri UFO’larla ilgili ele geçen kanıtları ve belgeleri halkın bilgisine sunmaktadırlar. Enson iki hafta önce,Japon devlet bakanı UFO'ların gerçek olduğunu açıklamış ve İngiliz Sav.Bakanlığı'da gizlenen UFO dosyalarını yakında açıklayacaklarını belirtmişlerdir.

“UFO Gerçeği” nin dünya hükümetleri tarafından açıklanmasının artık zamanı gelmiştir. İnsanlık için son derece büyük önem taşıyan ve gezegenimizin tarihindeki dönüm noktalarından birini başlatacak olan bu açıklama, dünya tarihinde görülmemiş bir zamanı başlatarak tüm dünya insanlığını bir araya getirerek, dünyalı kimliğine geçip, gezegenimizde yeni bir barış, birlik ve beraberlik bilinci doğuracağına ve tüm insanlığı galaksiler arası bir iletişim ve bilgi çağına taşıyacak dev bir süreci başlatacağına inanıyoruz..

Gezegenimizde yaşanmakta olan ekolojik, sosyal, enerji, sağlık ve küresel ısınma sorunlarının ve değişimin giderek kronikleştiği bu zor dönemlerde, resmi makamlarımızın UFO Gerçeği ile ilgili gerekli adımları ivedilikle atması zaruri hale gelmektedir.

Kamuoyumuzun bilgisine sunulur... Saygılarımızla…

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi adına

Haktan Akdoğan (Bşk.)

Way Back Machine Jan 20 2008

Video : (http://www.youtube.com/watch?v=2BEM-ObMXJY)

İstanbul / Kumburgaz UFO Görüntüleri / WORLD EXCLUSIVE!


Uploaded on Jan 17, 2008
Sirius Ufo Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi

Kumburgaz 2007 Haziran Temmuz Ağustos Kayıtları  Youtube Link
FAIR USE NOTICE: This page contains copyrighted material the use of which has not been specifically authorized by the copyright owner. Pegasus Research Consortium distributes this material without profit to those who have expressed a prior interest in receiving the included information for research and educational purposes. We believe this constitutes a fair use of any such copyrighted material as provided for in 17 U.S.C § 107. If you wish to use copyrighted material from this site for purposes of your own that go beyond fair use, you must obtain permission from the copyright owner.
~ MENU ~

 

Webpages  © 2001-2017
Blue Knight Productions